banner

סיפור ההצלחה של אפרת שגב

אפרת, רזתה 38 ק"ג,

 “בזכות חלי הפסקתי עם דיאטות כסאח ולמדתי איך להפסיק להשתמש באוכל כפיצוי”.

אני אפרת פחות 38 ק”ג, מנחה בשמחה גדולה מזה כ-20 שנה. כותבת בשמחה גדולה כי מאז ועד היום בכל פעם מחדש לפני פגישה, או קבוצה מתרגשת להעביר את הדרך שעברתי ועוברת, לצעוד אתכם באהבה ושמחה לעבר המסע שבחרתם. אז כמו כל מי שעולה במשקל ומבין על מה אני מדברת על “הדייייי…..לא יכולה יותר, זה כבד, זה לוחץ, הבטן אפילו מפריעה לי להתכופף, הנראות שלי, הכעס, העצב, בקיצור כל אותה עסקת חבילה של מעכשיו…” תמיד פניתי לכל מיני פטנטים כי באותו רגע רציתי שהכל ירד והכי מהר, אפילו מצאתי טייץ שורף שומנים חחחח ונרשמתי איתו לחדר כושר למנוי הכי ארוך שהציעו. הכל רק שלא ייקחו לי את הפיצוי הזה (השוקולד, המתוקים החטיפים), הפיצוי הזה שנמצא שם בשבילי כשאני עייפה, משועממת, לחוצה או שמחה. אני מבינה בדיוק איך ההרגשה כי חוויתי אותה בעצמי אני כאן כדי לחזק, לתמוך, ללוות ולעודד אתכם להשיג את החלום שתמיד רציתם ולעבור את הדרך באהבה”

סיפור ההצלחה של אפרת

“קבוצות? היו לי מספיק סיבות ללמה לא, אני לא מאלה שיש להם זמן או סבלנות להיות במטבח ולבשל כל היום, אני עמוסה, זאת לא התקופה, ואז מה? הימים, החודשים עוברים ועוד כמה ק”ג נוספים. עד שיום אחד שמתי את כל מה שחשבתי בצד והגעתי לקבוצה. סקפטית כמו שרק אני יודעת, למה זה לא יצליח, התכוננתי כמו למלחמה. נכנסתי לחדר פגשתי את חלי ואת המשתתפים, הייתה אנרגיה מטורפת, הרגשתי שאני מתחילה בדרך חדשה, אחרת, ממקום של אהבה, סבלנות, הבנה, הבנתי בעיקר שאני צריכה לפנות לעצמי אחרת, החייבת, אסור לי, כבר לא עבד לי. הפסקתי לדבר דיאטה ומלחמה. התחלתי להזין את הגוף שלי ממקום של אהבה, לקבל את עצמי ואת חוסר המושלמות שלי. להציב יעדים קטנים, לכבוש אותם ולשמוח כשאני כובשת אותם ומאמינה עוד ועוד שאני יכולה. רק ככה מצליחים להתקדם, שחווים הצלחה וממקום של ספק יוצרים הצלחה. שמתי את עצמי במקום הראשון, כמו שיש לי זמן לדאוג לאהוביי, אני לא פחות טובה. מה שגורם לי, להתנפל על כמויות זה בעיקר רעב. כשאני שבעה אני מדברת אחרת. ואם אני נופלת הכמויות שונות. התהליך הפך להיות חלק מחיי ולא כי אני מנחה. נהנית מכל שלב בתהליך ובעיקר לא מתעסקת עם דיאטה, משקל ומלחמות, מדברת בריא טעים, נכון לא נכון, ומה בשבילך היום? כן כי הכי מגיע לי, ולכל אחד מאתנו לדאוג לעצמנו.”

“היום גם אם אני נופלת הבחירה והכמות היא שונה. בעבר אותם משברים היו מובילים אותי למקום של כעס, ייאוש וזלילה בלתי מוגבלת. “אם כבר אז כבר”. היום ההצלחה שלי היא להבין שיש גם רגעים כאלה כמו בחיים והכל בסדר. משם אני לומדת ושואלת את השאלות הנכונות או סתם קרה בלי סיבה. ההצלחה שלי היא בעיקר לקבל גם את הימים האלה, להבין ולעודד את עצמי להמשיך בתהליך, לעשות הכל כדי להחזיר לעצמי אתה הרגשה הטובה, ואותה שמחה פנימית שאני מרגישה. שקל לי בבטן ובנשמה.”

“לפני המידה בג’ינס, הנראות או הבגד ים הרווחתי את עצמי. הסוויץ’ הוא בראש, בעבר הייתי דואגת לכולם, היום מצאתי מקום גם לעצמי כמו שהבת שלי תבקש סלט ואכין לה, אז מה לעצמי לא? הבנתי מה אני מרוויחה שאני אוכלת בריא ושובעת ומה אני מפסידה כשאני אוכלת מזיק, ספונטנית ולא דואגת לעצמי.”

“אני כאן וכולנו כאן ולא במנטרה. תמיד הייתי נושרת מכל מיני תהליכים של דיאטה כי מתישהו נשארתי עם עצמי ולא הייתי כזאת חזקה, חיפשתי את הפירצות הקטנות שהיו באותם הרגעים ויאללה ביי עד הפעם הבאה. כשאני  בתהליך הפרטי שלי אני לא אשכח את שיחת הטלפון מחלי, מה קורה? סיפרתי שבשבת קשה וקיבלתי כוח ומשם הבנתי כמה כוח יש שמרגישים שמישהו מאמין בך, וצועד יחד איתך. מניסיון אני יודעת שאין אחד שלא נופל ההבדל זה מתי כל אחד מחליט לקום.והיכולת לקום בזמן שאני יודעת שיש לידי מישהו שייתן לי שקשה לי מקצרת את הזמן ומגדילה את הסיכויים לחזור בחזרה לתהליך. אז אני כאן כדי לתת לכם יד לעבור את הדרך ממקום אחר, באהבה, בהבנה וכמובן להושיט לכם את היד בזמן.”

בואו להכיר את המנטורים שלי

נגישות
Whatsapp icon
Whatsapp icon נשמח לשמוע ממך
דברו איתי וואטסאפ